Zawartość apteczki samochodowej

Pierwsza pomoc podczas wypadku może decydować o życiu lub śmierci poszkodowanych, z tego powodu trzeba wozić w samochodzie w pełni wyposażoną apteczkę. Co powinno znaleźć się w takiej apteczce?

Podstawy

Choć prawo nie nakazuje wożenia apteczki to należy ją posiadać w trosce o nas i innych użytkowników dróg. Dzięki dobrze zaopatrzonej apteczce samochodowej będziemy mogli nieść pomoc, samemu będąc bezpiecznym. Apteczka powinna spełniać normę DIN 13164, dzięki temu będziemy wiedzieć, że jej zawartość pozwoli nam opatrywać rany, ustawiać zwichnięte kończyny oraz przeprowadzać inne niezbędne czynności.

Zawartość

W apteczce powinny znaleźć się jednorazowe rękawiczki, które będą przydatne podczas opatrywania ran. Nożyczki medyczne pozwolą przeciąć bandaż, ubranie lub pasy bezpieczeństwa. Obowiązkowe są opatrunki indywidualne, kompresy jałowe oraz plastry. Do opatrywania złamań przyda się chusta trójkątna, opaski oraz bandaże, które unieruchamiamy agrafkami. Specjalny ustnik do resuscytacji, koc ratunkowy oraz instrukcja udzielania pierwszej pomocy również znajdą się w apteczce.

Podsumowując

Koszt tak wyposażonej apteczki wynosi około 30 złotych, co jest bardzo niską ceną za uratowanie czyjegoś życia. W sytuacjach kryzysowych apteczka jest niezbędna do niesienia pomocy, więc warto mieć ją w samochodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *