Awaria samochodu z dala od domu

Możemy przemierzać dziesiątki tysięcy kilometrów rocznie, ale przyjdzie jeden pechowy dzień i nasze auto zatrzyma się spory kawałek od domu. To dość poważny problem, bo jadąc samemu nie uzyskamy od nikogo bliskiego pomocy. Poza tym trudno jest naprawić usterkę, gdy nie ma się większego pojęcia o mechanice. Nowoczesne samochody zawsze starają się nas naprowadzić na problem poprzez wyświetlanie konkretnych kontrolek, ale to wcale nie musi pomóc.Przykładowo kontrolka wyświetlająca problem z silnikiem może odnosić się do dziesięciu innych problemów. To oznacza, że jesteśmy w pewnym stopniu uziemieni i trzeba szukać pomocy.

Naprawa na miejscu

Wielu z nas będzie chciało uniknąć większych kosztów i przez to rozpoczynamy poszukiwania problemu na własną rękę. Trudno się powstrzymać, bo przecież tak robi każdy. Gdy mijamy uszkodzony samochód na jakiejś drodze krajowej to standardowym widokiem jest dwóch mężczyzn zaglądających pod maskę. Tak naprawdę trudno jest tam cokolwiek dostrzec, bo przyczyna może leżeć głęboko w silniku. Oczywiście można próbować odpalać samochód za pomocą przewodów, ale do tego potrzebna jest pomoc drugiej osoby. W każdym razie, gdy nie mamy pewności co się stało, a samochód zanim się zatrzymał wydał z siebie kilka bardzo niepokojących dźwięków, to lepiej nic nie robić i wezwać pomoc drogową.

transport unieruchomionego pojazdu (pixabay.com)

Pomoc drogowa

Najlepszym rozwiązaniem gdy zepsuł nam się samochód jest wezwanie pomocy drogowej. Niektóre firmy takie jak Darpol mają w swojej ofercie mobilny serwis Zator. To oznacza, że pomoc drogowa spróbuje naprawić nasz pojazd na miejscu awarii. Rzadko jest to możliwe, ale mogło się okazać, że problem jest naprawdę niezbyt poważny. Można przez to zaoszczędzić sporo pieniędzy, bo najdroższy jest przecież transport pojazdu we wskazane miejsce. Średni koszt lawety zaczyna się od 200 złotych w górę, a wszystko przecież zależy od tego, jak daleko trzeba auto dostarczyć. Niestety na awarie nie ma reguły, a jadąc gdzieś dalej musimy się uzbroić na taką możliwość.

Tagged with:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *