Czy nauka jazdy samochodem jest trudna?

Praktycznie każdy nastolatek, który zbliża się do wieku pełnoletności marzy o własnym samochodzie. Niektórzy boją się prowadzić, ale zdają sobie sprawę że posiadanie własnego samochodu to całkiem spora niezależność. Komunikacja miejska i jej problemy odchodzą na bok, a do pracy nie musimy wychodzić z domu godzinę wcześniej. Jednak żeby to osiągnąć to trzeba zdać prawo jazdy, które wcale nie jest takie proste. Obecna ilość wypadków na drogach sprawiła, że przepisy uległy gwałtownemu zaostrzeniu. Prawo jazdy jest zdać dużo ciężej, a ośrodki egzaminacyjne oblewają masowo nowych kierowców. Dlatego sam kurs i etap zdobywania prawa jazdy jest dość stresujący i czasochłonny.

Przepisy drogowe

Na drogach obowiązuje mnóstwo przepisów, a my jako kierowcy musimy znać zdecydowaną większość. To znaczy musimy znać wszystkie, ale trudno jest zapamiętać taką ilość reguł. Z większością reguł mamy styczność na co dzień, ponieważ jadąc przez centrum miasta dzieje się naprawdę dużo. To jest podstawowym problemem początkujących kierowców. Gdy dzieje się zbyt dużo na około, to początkujący kierowcy wpadają w panikę i powodują bezpośrednie zagrożenie w ruchu drogowym. Swoje umiejętności zawsze trzeba przekładać na prowadzenie samochodu i być zawsze pewnym siebie. Wiadomo, że na drodze trzeba uważać nie tylko na swoje błędy ale i innych, ale bycie niepewnym prowadzi do niezbyt ciekawych sytuacji. Praktycznie każdy jest w stanie nauczyć się dobrze jeździć, ale prawdziwa nauka zaczyna się dopiero po pozytywnym wyniku egzaminu na prawo jazdy. 

nauka jazdy (pixabay.com)

Nauka jazdy

Nauka jazdy Świdnica to kurs składający się z 30 godzin wiedzy teoretycznej przyswajanej na wykładach. Do tego dochodzi 30 godzin praktyki za kółkiem samochodu. Na pierwszy rzut oka wydaje się to całkiem sporo, ale każdy kto przez to przeszedł, doskonale wie że jest to mało. Ta wiedza daje nam tylko możliwość zdania egzaminu, a prawdziwa nauka będzie widoczna dopiero na drodze, gdy już zdamy egzamin. Wbrew pozorom część teoretyczna nauki jest bardzo ważna i nie można przespać żadnego wykładu. Obecne przepisy mówią o tym, że same wykłady są nieobowiązkowe, ale warto na nie chodzić. To dlatego, że idąc na część praktyczną będziemy wykorzystywać zdobytą wiedzę już na drodze. Brak tej wiedzy będzie się kończył podenerwowaniem ze strony instruktora, bo zgodnie z zasadami, na praktyce trzeba już znać przepisy. W każdym razie kurs na prawo jazdy kosztuje obecnie około 1300zł i mało kto decyduje się nie uczęszczać na część teoretyczną.

Tagged with:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *