Jak utrzymać samochód w dobrym stanie technicznym?

Wiadomo nie od dziś, że samochody osobowe bardzo lubią awarie. Co ciekawe w większości przypadków jest to nasza wina, ponieważ nie interesujemy się ich stanem technicznym. Samochód nie jest idealnym środkiem transportu i jego konstrukcja jest bardzo złożona. Ilość części, która może ulec awarii jest naprawdę ogromna, ale można zadbać tak, żeby ryzyko awarii zmniejszyć do zera. Trzeba będzie regularnie odwiedzać warsztaty mechaniczne i tam dokonywać drobnych napraw, jeżeli są takie wskazane. Ważne jest tylko aby trafić na dobry warsztat, bo jest pełno takich, które wyciągną z nas ostatnie grosze, a nie naprawią usterki.

Stan oleju silnikowego

Olej silnikowy jest bardzo ważnym elementem, o którym trzeba zawsze pamiętać. Nie można dopuścić do jego braku, ponieważ wtedy nasza jednostka napędowa ulegnie uszkodzeniu, a sam remont będzie można policzyć na kilka tysięcy złotych. W zasadzie to nowe samochody posiadają odpowiednie czujniki, które ostrzegą nas dużo wcześniej o niskiej ilości oleju, tylko czy warto ufać czujnikom? Mając czujniki warto czasem sprawdzić ręcznie jak się ma stan naszego oleju, bo każdy wie jak to bywa z elektroniką.

mechanik samochodowy (pixabay.com)

Prowadzenie

Każdy rodzaj pojazdu został stworzony w jakimś celu. Samochody osobowe zostały stworzone do spokojnej jazdy z jednego miejsca do drugiego. Szczególnie tyczy się to samochodów z mniejszymi silnikami o niezbyt wygórowanej mocy. Takich silników nie należy zbyt mocno obciążać. Wiele osób zapomina także o schłodzeniu turbiny po dłuższej jeździe, a te przecież pojawiają się nawet w mniejszych silnikach benzynowych. To jeden z najczęstszych błędów, które prowadzą do bardzo szybkiego zużycia się turbiny, a to znowu do bardzo dużych kosztów.

1 thought on “Jak utrzymać samochód w dobrym stanie technicznym?”

  • Niektórym to można powtarzać tysiąc razy żeby nie gasić samochodu od razu po zatrzymaniu się. Tłumaczyłem znajomemu przez dłuższy czas, a kilka dni temu napisał mi że musi oddać turbinę do regeneracji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *