Najczęstsze awarie w samochodach używanych

Kupując używany samochód musimy zdawać sobie sprawę, że jest on dużo bardziej narażony na różnego rodzaju awarie. Dlatego zaraz po zakupie powinniśmy zrobić gruntowny przegląd i wymianę wszystkich najważniejszych płynów. Wymiana filtrów i oleju jest najbardziej standardowa i nie warto słuchać właściciela, że robił to całkiem niedawno. Jeżeli mamy komuś ufać to tylko sobie, bo to jedynie zagwarantuje nam spokój. Warto wspomnieć jeszcze o rozrządzie, który powinien być wymieniany średnio co 60 tysięcy kilometrów, ale dużo także zależy od silnika i samochodu.

Turbosprężarki

Turbosprężarki służą w samochodach od lat i z początku były używane głównie w silnikach diesla. Obecnie produkuje się bardzo małe ale turbodoładowane silniki benzynowe, tylko po to aby dopasować się do norm spalania. W zasadzie ten element nie jest aż tak bardzo wadliwy, tylko problemem jest zła eksploatacja samochodu. Mało kto stosuje się do zasady, że samochód wyposażony w turbosprężarkę powinien popracować chwilę na wolnych obrotach zaraz po długiej trasie. Nie stosując się do tej zasady możemy być pewni że turbosprężarka długo nie wytrzyma.

warsztat samochodowy (pixabay.com)

Elektronika

Najgorszym problemem samochodów używanych będzie niewątpliwie elektronika. Im nowszy samochód tym tej elektroniki jest więcej i tak naprawdę problemów również jest więcej. Jakbyśmy rozebrali samochód to ilość kabli w różnych miejscach mogłaby nas przerazić. Łatwo sobie wyobrazić, że po wielu latach w niektóre miejsca dostaje się woda i takie kable mogą zostać uszkodzone przez wodę, a dokładniej później przez rdzę. Diagnoza takich usterek jest niezwykle trudna bo trzeba rozbierać połowę samochodu w poszukiwaniu problemu.

Tagged with:

1 thought on “Najczęstsze awarie w samochodach używanych”

  • Z tą elektroniką już tak jest. Mam problem ze swoim samochodem, a on ma już 15 lat. Zastanawiam się co będzie gdy padnie elektronika w takiej nowej limuzynie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *