Kupujemy nowy samochód

Kiedy już tylko dostaniemy prawo jazdy to zaczynamy swoją przygodę z motoryzacją. Każdy po jakimś czasie dojdzie do wniosku, że nie opłaca się kupować samochodów używanych, ponieważ ciągle ulegają awariom. Nowe samochody raczej takich problemów nie mają i przez pierwsze kilka lat zapewniają nam komfort, bezpieczeństwo, a przede wszystkim bezawaryjność. Od wielu lat trwa wyścig producentów, ponieważ każdy próbuje w teorii stworzyć coś innowacyjnego, a po chwili okazuje się że każdy samochód już to posiada. Problem tylko w tym, że na nowy samochód trzeba mieć odłożoną całkiem sporą sumę pieniędzy. Mówi się że dobre samochody zaczynają się od około 80 tysięcy złotych w górę, a to już przecież jest góra pieniędzy.

Wiem co kupuję

Kupując samochód używany nigdy nie mamy pewności co tak naprawdę ten samochód przeszedł. Teoretycznie jest numer VIN i cała historia tego co samochód ma za sobą, ale stuprocentowej gwarancji nigdy nie mamy. W przypadku samochodów kupowanych w salonie mamy tą pewność, że samochód dopiero co zjechał z linii produkcyjnej i jest fabrycznie nowy. Nie ma mowy tu o żadnych usterkach. Całe auto jeszcze świeci się od nowości, a wnętrze jest w stanie perfekcyjnym. Warunkiem długiej sprawności nowego samochodu jest jego prawidłowa eksploatacja. Z początku trzeba pamiętać aby odpowiednio go docierać, a to oznacza w miarę spokojną jazdę przez przynajmniej 5000km. Wydaje się niby dużo, ale lepiej zrobić te 5000 kilometrów spokojnie i nie mieć problemów przez kolejne sto, niż zniszczyć silnik po kilkunastu tysiącach.

jazda testowa (pixabay.com)

Jazda testowa

Dużym problemem przy kupnie nowego samochodu jest fakt, że zbytnio go nie znamy. Jazda testowa proponowana w salonie ogranicza się do bardzo krótkiego sprawdzenia możliwości i ogólnie całego samochodu. W każdym razie nie jesteśmy w stanie poznać go na tyle dobrze by być pewni tego zakupu. Z pomocą przychodzi nam RENTCAR wypożyczalnia samochodów. Oferta wypożyczalni dotyczy nawet wynajmu długoterminowego, a to pozwoli nam dokładnie poznać wypożyczony samochód. Większość wypożyczalni inwestuje w nowe modele, ponieważ to one są najładniejsze i co najważniejsze reprezentatywne. Także jeszcze przed zakupem można udać się do wypożyczalni i pożyczyć samochód na kilka dni. To pozwoli nam na dokładne ocenienie jego komfortu czy chociażby wyposażenia. Ostatecznie decyzja zakupu będzie bardziej pewna niż w przypadku zakupu w ciemno.

Tagged with:

1 thought on “Kupujemy nowy samochód”

  • Gdyby te wypożyczalnie tak chętnie dawały te samochody do testowania. Niestety koszty mogą czasem przerazić. Niecały miesiąc temu chciałem sprawdzić możliwości SUV’a który od zawsze mi się podoba. Gdy wypożyczalnia powiedziała mi ile kosztuje jeden dzień, to zrezygnowałem i prawdopodobnie to ostatnia moja przygoda z tym samochodem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *