Kilka słów o ubezpieczeniach OC i AC

Ubezpieczenie samochodu jest obowiązkowe dla każdego zarejestrowanego samochodu. Jest to narzucone głównie dlatego, żeby pokryć koszty nieszczęśliwych wypadków. Gdyby nie było takiego prawa, to po wypadku musielibyśmy z własnej kieszeni pokrywać koszty napraw. Łatwo sobie można wyobrazić, że w przypadku bardzo drogich samochodów byłoby to wręcz absurdalne. Obecne prawo bardzo drastycznie podniosło ceny ubezpieczeń, przez co ciężko jest znaleźć jakąś bardziej korzystną ofertę OC. W zasadzie to podstawowe ubezpieczenie nie oferuje nam nic szalonego, tylko odszkodowanie w momencie gdy ktoś uszkodzi nam samochód. W sytuacji gdy przypadkowo obijemy cudzy samochód, to będziemy musieli płacić z własnej kieszeni, więc trzeba uważać.

Czy można uzyskać tańsze ubezpieczenie?

Standardowe ubezpieczenie od niedawna stało się bardzo drogie, przez co wielu kierowców szuka bardziej korzystnego rozwiązania. Największy problem mają młodzi kierowcy, którzy dopiero co uzyskali prawo jazdy. Ceny ubezpieczeń dla nich sięgają nawet kilku tysięcy, a jeżeli auto ma duży silnik to cena może zawrócić w głowie. Mając taki problem warto sprawdzić ubezpieczenia Chrzanów, bo może się okazać że znajdziemy tańszą ofertę. Inną możliwością jest zarejestrowanie samochodu na osobę, która ma już prawo jazdy kilkanaście lat i płaci ubezpieczenie równie długo. Taka osoba ma ubezpieczenie dużo tańsze i w ten sposób można uzyskać bardziej korzystną dla siebie ofertę. Warto pamiętać, że obecnie im mniejszy pojemnościowo silnik tym ubezpieczenie OC jest tańsze.

ubezpieczenie pozwoli nam odzyskać pieniądze (pixabay.com)

Dodatkowe warianty ubezpieczeń

Jako że ubezpieczenie OC jest standardowe to można jeszcze wykupić ubezpieczenie dodatkowe. Jest ono określane skrótem AC i zawiera kilka dodatkowych ale pomocnych warunków. Bardzo ważnym elementem tego ubezpieczenia jest fakt, że odszkodowanie będzie wypłacane nawet w przypadku naszej winy. To bardzo pomocne, bo zdarza się czasem nieprzyjemnie obić komuś samochód na parkingu, a przecież w takim przypadku nasze auto też ucierpi. Ten rodzaj ubezpieczenia uwzględnia często podstawienie samochodu zastępczego. Dzieje się tak w przypadkach, gdy nasze auto zostanie unieruchomione przez jakąkolwiek stłuczkę. Szczególnie przydaje się to w przypadku gdy zamierzaliśmy gdzieś wyjechać a nasze auto niestety ucierpiało w wypadku.

Tagged with:

1 thought on “Kilka słów o ubezpieczeniach OC i AC”

  • Z jednej strony ubezpieczyciele zdzierają z nas kasę, ale z drugiej lepiej wziąć ubezpieczenie AC. Czasem zdarzy się zamyślić na parkingu i trochę pieniędzy nam ubędzie z portfela.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *