Czy zostawianie samochodu na parkingu jest w pełni bezpieczne?

Mając prawo jazdy codziennie podróżujemy do pracy, na zakupy, a czasem nawet trochę dalej. W zasadzie to niezbyt zastanawiamy się gdzie zostawić samochód. Szukamy wolnego miejsca i tam stawiamy samochód, nie myśląc nawet co mu może grozić. Ciekawostką może być fakt, że dużo zależy od tego jakim pojazdem się poruszamy. Gdy jest to 15-letni sedan, którego wyposażenie nie należy do najwyższego standardu, to nie musimy się aż tak przejmować. Gorzej sytuacja wygląda w przypadku nowych samochodów, które całkiem niedawno zjechały z linii produkcyjnej. Te auta są dużo bardziej zagrożone kradzieżą ponieważ ich wartość na rynku nieraz będzie przekraczała 100 tysięcy złotych.

Zabezpieczenia samochodu

Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do bezpieczeństwa naszego pojazdu to warto wyposażyć się w jakikolwiek system zabezpieczający. Każde zabezpieczenie może zatrzymać potencjalnego złodzieja, albo chociaż wydłuży jego pracę, a to przecież zmniejsza szansę kradzieży. Najbardziej popularnym środkiem zabezpieczającym jest niewątpliwie alarm, który tak naprawdę nie jest aż tak bardzo skuteczny. W przypadku uruchomienia ma za zadanie spłoszyć intruza. Nie zawsze to zadziała jak należy, ponieważ słysząc w nocy alarm prawdopodobnie stwierdzimy, że to na pewno nie nasze auto. Dużo lepszym zabezpieczeniem jest chociażby blokada skrzyni biegów czy układu kierowniczego. Dobrą blokadą będzie odcięcie dopływu paliwa wyłączane za pomocą schowanego przycisku. To w zasadzie jest prawdopodobnie najbardziej skuteczna metoda.

parking podziemny (pixabay.com)

Parking strzeżony

Alternatywą dla tych wszystkich rozwiązań jest parkowanie na parkingach strzeżonych. To zapewni nam odpowiedni dozór i pewność że nasze auto nie zostanie skradzione. Jednym z takich właśnie bezpiecznych parkingów jest parking całodobowy Wrocław. Ten parking akurat jest umieszczony pod ziemią, więc chroni samochody dodatkowo przed warunkami atmosferycznymi. To daje nam dodatkowe bezpieczeństwo, tylko w tym przypadku przed uszkodzeniami możliwymi przez warunki pogodowe. W każdym razie gdy mamy drogi samochód, a chcemy mieć pewność że nikt nam go nie ukradnie to lepiej parkować na parkingach strzeżonych. Warto wspomnieć o zabezpieczeniach, które wymagają posiadania karty parkingowej. Opuszczenie parkingu bez takiej karty nie jest możliwe, a osoba która zgubi kartę musi przedstawić dowody wskazujące że samochód należy do niej.

Tagged with:

1 thought on “Czy zostawianie samochodu na parkingu jest w pełni bezpieczne?”

  • Parkingi strzeżone to całkiem fajna sprawa, ale nie w każdym mieście można znaleźć taki parking. Często zdarza się że jest to w pełni prywatny parking i trzeba płacić grube pieniądze nawet za kilka godzin, więc…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *