Zabezpieczenie ładunku w transporcie

Bezpieczeństwo przewożonego ładunku jest podstawą. Konieczne jest odpowiednie podejście do tego tematu, aby uniknąć problemów i dodatkowych kosztów z tego właśnie tytułu. Przede wszystkim warto jest zadbać o to, aby w trakcie transportu nie dochodziło do zniszczenia przewożonego ładunku. Wiąże się to na przykład z koniecznością odpowiedniego załadowania towaru do naczepy. Będziemy musieli użyć również odpowiednie blokady i zabezpieczenia, które sprawią, że całość będzie trzymała się w miejscu i nie będzie dochodziło do przemieszczania sie takich ładunków w pojeździe. Stosowane są też opakowania transportowe, które przyjmują wszystkie uszkodzenia np. zarysowania. Dzięki temu ostateczne opakowywanie produktu będzie całe i dotrze do miejsca docelowego w nienaruszonej formie. Jeżeli te czynności nie zostaną wykonane z odpowiednią troską to może dojść do problemów na trasie. Na przykład w czasie gwałtownego hamowania lub też na większych zakrętach.

Uszkodzenie ładunków

W takim przypadku może dojść do przesuwania się ładunków i ich poważnego uszkodzenia. Na takie rzeczy należy zwracać szczególną uwagę, bo koszty i straty takiego niedopatrzenia mogą być bardzo wysokie. Co prawda cały transport i przewóz jest ubezpieczony, ale i tak możemy narazić się na problemy np. wizerunkowe. Firma przewozowa będzie uważana za mniej kompetentną co oczywiście będzie powodowało dość spore problemy. Drugą kwestią, która jest ważna to zabezpieczenie pojazdu an wypadek próby kradzieży. Jest to też dość częste zachowanie na dość długich trasach. Kierowcy są napadani przez lokalnych rzezimieszków. W trakcie takiego napadu może dojść do kradzieży ładunku lub nawet całego pojazdu! W takim przypadku straty również są bardzo duże u obejmują nie tylko pojedyncze sztuki ładunku, ale jego całość. Jest to wielotysięczna strata, która może doprowadzić firmę nawet bo bankructwa. Dlatego też konieczne jest stosowanie odpowiednich zabezpieczeń, które pozwolą nam uniknąć tak poważnych problemów.

Kontener transportowy (pixabay.com)

Zabezpieczenie samochodów

Jednymi z najlepszych są zabezpieczenia Protect Vehicle, które można stosować zarówno do zabezpieczania naczep w samochodach ciężarowych, jak również w innych pojazdach czy nawet kontenerach. Zabezpieczone w ten sposób pojazdy będą nie do przejścia dla zwykłych złodziei. Z takimi blokadami można sobie poradzić jedynie używając bardzo specjalistycznego sprzętu. Nie można więc zrobić tego po cichu i w ciągu kilku minut. Blokady tego rodzaju są tez zabezpieczeniem przed kierowcą. Nie mają oni klucza więc nie mogą w trakcie podróży zobaczyć co jest w środku. Tylko spedytor dysponuje kluczem, który używany jest dopiero w miejscu docelowym. Możliwe jest wtedy ocenienie czy wszystko jest w porządku i odebranie przewozu. Jest to rozwiązanie bardzo ważne, które powinno być stosowane w każdego rodzaju firmie transportowej. Unikamy w ten sposób zagrożenia oraz wielkich kosztów. Nie tracimy pozytywnego wizerunku firmy i możemy dalej działać w taki sposób jak miało to miejsce dotychczas.

Tagged with:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *