Zabezpieczenia towarów w transporcie lądowym

Do produktów, które przewożone są za pomocą ciągników siodłowych w naczepach należą zarówno wszelkiego rodzaju artykuły spożywcze, ale i sprzęt elektroniczny, meble, czy przedmioty codziennego użytku. W dzisiejszych czasach wszystko co przewożone jest drogą lądową z punktu A do punktu B, narażone jest na wiele niebezpieczeństw. Z bezpieczeństwem na drodze wiąże się szczególnie zagrożenie związane z uszkodzeniami spowodowanymi nieostrożną jazdą kierowcy lub nierówną drogą oraz zagrożenia ze strony przestępców, którzy mogą próbować ukraść towar, szczególnie w przypadku tych znacznie droższych przedmiotów. Bez względu na wszystko, przewożone towary powinny być zabezpieczone, by możliwe było dowiezienie towaru w całości, przy jednoczesnym uniknięciu problemów.

Transport lądowy (pixabay.com)
Transport lądowy (pixabay.com)

Opakowania delikatnych produktów

W przypadku niemal każdego produktu należy pamiętać o tym, że narażony jest on na działania związane z samym transportem. Niezabezpieczony towar narażony jest na uszkodzenia spowodowane wybojami na drodze czy nieostrożną jazdą. Konieczne jest więc pakowanie szczególnie tych najbardziej delikatnych przedmiotów (elektronika, szkło, meble) w wytrzymałe opakowania, które będą w stanie zamortyzować wszelkie uderzenia. W wielu przypadkach stosuje się opakowania styropianowe, które zazwyczaj idealnie dopasowane są do kształtu danego przedmiotu lub służą po prostu jako swego rodzaju wypełnienie luk pomiędzy przedmiotem a tekturowym opakowaniem.

Zabezpieczenie towaru przed kradzieżą

Szczególnie te cenniejsze przedmioty warto jest zabezpieczyć w skuteczny sposób. Najczęściej wszelkie przewożone przedmioty znajdują się w naczepach z drzwiami skrzydłowymi. Takie drzwi warto bardzo dokładnie zamknąć, jeszcze lepiej zastosować w formie dodatkowe zabezpieczenia jakieś sensowne rozwiązania w postaci solidnych, stalowych zamków, które zapewnią jeszcze większą ochronę. Najlepiej jest też zabezpieczyć sam pojazd przed kradzieżą. Najlepiej oczywiście byłoby go nie opuszczać, jednak często jest to raczej niemożliwe. Dlatego dobrze przykładowo zabezpieczyć samochód przed możliwością odpalenia go lub ruszenia z miejsca. Dobrze wykorzystać do tego blokadę skrzyni biegów.

Tagged with:

1 thought on “Zabezpieczenia towarów w transporcie lądowym”

  • W dzisiejszych czasach transport odgrywa naprawdę ogromną rolę. Aż trudno wyobrazić sobie jak wiele mu zawdzięczamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *