Trudne warunki jazdy w okresie zimy

Zima zaliczana jest do najtrudniejszych okresów dla kierowców. W tym czasie dochodzi do znacznego spadku temperatury, co objawia się między innymi powstawaniem przymrozków. Samo przygotowanie samochodu do jazdy jest już kłopotliwe i wymagać będzie sporej ilości czasu. Szczególnie jeżeli mamy też do czynienia z opadami śniegu, który może przysypać samochód. Jeżeli nie jest on garażowany to każdego dnia trzeba doliczyć sobie dodatkowych kilka minut na to, aby usunąć z niego pokrywę śnieżną oraz przystosować szyby do jazdy. Musimy uważać również na samej drodze, bo warunki mogą być skrajnie niebezpieczne.

Niebezpieczny poślizg

Dużym zagrożeniem jest zmrożone podłoże, które może być zwyczajnie bardzo śliskie. Dlatego w czasie zimy należy bardzo uważać na to, aby nie wpaść w poślizg. W takim przypadku niezwykle ciężko jest zapanować nad pojazdem. Może dojść do poważnego wypadku, w którym ucierpimy nie tylko my, ale również inne osoby biorące udział w ruchu pojazdów. Warto jest mieć tego świadomość i zachować ostrożność w każdej możliwej sytuacji.

Zaśnieżone samochody (pixabay,com)
Zaśnieżone samochody (pixabay,com)

Ograniczona widoczność na drodze

Najgorsze warunki panują w momencie, gdy droga jest zaśnieżona. Przejeżdżające samochody pod swoim ciężarem ubijają śniegu, co tworzy pewnego rodzaju lodowisko. Jazda samochodem w takich warunkach jest bardzo niebezpieczna i konieczne jest zachowanie ostrożności. Rozwiniecie dużej prędkości jest niemożliwe i dlatego trzeba wziąć to pod uwagę np. wyjeżdżając znacznie wcześniej do pracy. Musimy uważać też na ograniczoną widoczność, która może pojawiać się w momencie, gdy będziemy mieli do czynienia z opadami śniegu lub deszczu.

Tagged with:

2 thoughts on “Trudne warunki jazdy w okresie zimy”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *