Bezpieczna jazda na motocyklu

Poruszanie się po drogach za pomocą jakiegokolwiek z pojazdów mechanicznych, wymaga rozsądku oraz pewnych umiejętności. Należy oczywiście przestrzegać zasad ruchu drogowego, posiadać prawo jazdy i nie prowadzić pojazdu pod wpływem środków odurzających. Jeżeli trzymać się będziemy takich podstawowych zasad, z pewnością będziemy mogli liczyć na większe bezpieczeństwo, jednak należy mieć na uwadze, że często to nie będzie w stanie wystarczyć. Tyczy się to szczególnie motocyklistów, którzy narażeni są na różne urazy w znacznie większym stopniu.

Motocykliści znacznie bardziej narażeni są na urazy podczas kolizji drogowych (pixabay.com)
Motocykliści znacznie bardziej narażeni są na urazy podczas kolizji drogowych (pixabay.com)

Odpowiedni strój ochronny oraz kask

Chcąc poruszać się po drogach publicznych w sposób bezpieczny, musimy mieć na uwadze, że bez kasku lepiej jest nie wsiadać na motocykl. Są ku temu dwa główne powody. Po pierwsze wymagają tego przepisy, a po drugie, kask jest w stanie ochronić nas przed otrzymaniem poważnych obrażeń, które mogłyby wpłynąć w drastyczny sposób na nasze zdrowie, a nawet życie. W przypadku motorów, dosłownie nic nas nie chroni. Nawet w przypadku upadku przy małej prędkości jesteśmy więc w stanie zrobić sobie sporą krzywdę. Równie ważne jest zastosowanie stroju ochronnego, który ochroni naszą skórę w razie upadku i bliższego kontaktu z asfaltem.

Rozsądna prędkość

Wiele osób jeżdżących na motocyklach lekceważy ograniczenia związanie z prędkością. Oczywiście tyczy się to również kierowców innych pojazdów, jednak niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze w przypadku motocykli, może się skończyć naprawdę źle. Z pewnością świetnym doznaniem jest możliwość poruszania się po drodze za pomocą motocyklu z ogromną prędkością, jednak warto czasami pomyśleć o bezpieczeństwie swoim i życiu innych uczestników ruchu drogowego.

Tagged with:

1 thought on “Bezpieczna jazda na motocyklu”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *